Psühholoogiline nõustamine
Psühholoogiline nõustamine on koostöösuhe, mille käigus nõustaja aitab kliendil lahti mõtestada probleemsed olukorrad. Koos arutletakse võimalike põhjuste üle ning püütakse leida lahendusi, mis aitaksid saavutada parimaid võimalikke tulemusi selles olukorras.
Nõustamine tähendab vestlust, mille käigus saate oma mõtetele vastukaja ning küsimustele vastused.
Nõustamise eesmärk on parandada inimeste heaolu, leevendada pingeid, lahendada kriise ja probleeme, konflikte inimeste ja gruppide vahel; samuti edendada inimese iseseisvust probleemide lahendamisel. Sh toetada inimeste toimetulekut saavutamaks:
– enesele püstitatud eesmärke
– Paremat arusaamist iseendast, oma võimetest ja situatsioonidest
– suuremat enesekindlust, oskusi ja enesetõhusust valikute, otsuste tegemisel.
Psühholoogiline nõustamine kestab tavaliselt 45 – 60 minutit korraga ja kordade arv lepitakse koostöös nõustajaga kokku.
Psühholoogiline nõustamine jaguneb individuaalseks ja paari- ehk ka perenõustamiseks. Esimesel juhul kohtub nõustaja kliendiga nelja-silmavestluses, teisel juhul kohtutakse koos pereliikmetega.
Nõustamisele võib pöörduda väga erinevate probleemidega. Kui on midagi, mis häirib teie igapäevaelu, siis on mõistlik sellega tegeleda. Miks mitte kasutades selleks ka nõustamise võimalust. Oluline on teada, et kui meie nõustajad ei oska teid aidata, siis aidatakse kindlasti leida edasipöördumiseks vajalik info.